Przewodnik Sudecki zaprasza.!

„Wojsławice - Niemcza”

Wyjazd z Legnicy  21.05.2017r.(niedziela) godz. 9:00

z parkingu  „Lidl” ul. Moniuszki 2

Świdnica plac Św. Małgorzaty 10:00

 

Zapraszamy chętnych na wycieczkę do arboretum w Wojsławicach, które szczyci się kolekcją ponad 2500 gatunków roślin drzewiastych oraz 3500 różnych bylin. Zobaczymy  bogaty zbiór różaneczników, liliowców oraz bukszpanów. Są one tak cenne, że zostały uznane za Kolekcje Narodowe. Historia arboretum sięga końca XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługują rosnące w arboretum w Wojsławicach drzewa takie jak kasztan jadalny, metasekwoja chińska, daglezja zielona, cyprysik groszkowy oraz szydlica japońska.

Spacer po średniowiecznej Niemczy. Miasteczko jest zabytkiem urbanistycznym i należy do najstarszych miast w Polsce.

 

Czytaj więcej 

 


Serdecznie zapraszamy. Przewodnikami po trasach będą ludzie, których pasja związana jest z historią obiektów Riese. Z pewnością zlot dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i będzie niepowtarzalną lekcją historii..

Czytaj więcej

Wojciechowski Mariusz


Przewodnik Sudecki , przewodnik terenowy

 

Oferuje państwu szeroki zakres usług przewodnickich na terenie polskich i czeskich Sudetów, Przedgórza Sudeckiego.


Miłą i interesującą obsługę tras i szlaków turystycznych z uwzględnieniem historii regionu, zabytków, ciekawostek oraz planów na przyszłość.


Pomoc przy organizacji przewoźnika i bazy gastronomiczno–noclegowej
Wytyczeniu tras wycieczek w zależności od stopnia trudności przeznaczenia i formy(krajoznawcze, przyrodnicze, ekologiczne, historyczne, pielgrzymkowe)
Pomoc przy organizacji i przygotowaniu tras turystyki kwalfikowaniej, oraz imprez turystycznych (wyjazdy integracyjne)
Witam Państwa serdecznie, mam zaszczyt zaoferować Państwu swoje usługi przewodnickie. Jestem Przewodnikiem Sudeckim, od kilkunastu lat zajmuję się badaniami i pracami eksploracyjnymi prowadzonymi nad przedsięwzięciem „Riese” w Górach Sowich.
Oprowadzam po wszystkich kompleksach włącznie z częściami naziemnymi obiektów nie udostępnionych do zwiedzania.
Zapraszam również na wycieczki piesze i autokarowe, jedno i kilkudniowe po terenie całych naszych pięknych Sudetów po obu stronach granicy.
Z przyjemnością i całkowicie gratis pomogę w planowaniu, wytyczaniu i organizacji wycieczek i imprez turystycznych, pomogę w wyborze bazy noclegowej i gastronomicznej.
Ze swojej strony zapewniam: poczucie bezpieczeństwa, moc ciekawych informacji, dobry humor i piękne wspomnienia z wycieczki.
Chętnie nawiążę stałą współpracę z biurami podróży