Wiosenny wypad na Śnieżnik!


Śnieżnik (1425 m. n.p.m.) jest najwyższym szczytem Masywu Śnieżnika oraz w polskich Sudetach Wschodnich. Za względu na znaczną różnicę wysokości pomiędzy Śnieżnikiem a okolicznymi szczytami wyrasta znacząco ponad otaczające szczyty - jednak najlepszy widok na szczyt jest od południa z Czech, gdzie nie jest zasłonięty przez okoliczne góry. Wysokość oraz usytuowanie Śnieżnika tworzy z niego doskonały punkt widokowy. Ze szczytu widać: na północy: Karkonosze (w tym Śnieżkę), Górę Ślężę, Jezioro Otmuchowskie oraz Nyskie, a nieco bliżej Czarną Górę oraz Igliczną na zachodzie: Zieleniec, Góry Bystrzyckie i Orlickie na południe: pasmo z Małym Śnieżnikiem i Trójmorskim Wierchem (wyraźnie widoczna wieża widokowa) na wschodzie: Stronie Śląskie (bardziej na północ), Jeseník (w tym wieża na Pradědu) - bardziej na południe Śnieżnik jest wypiętrzniem znajdującym się na zejściu się kilku grzbietów. Z południa schodzą się dwa pasma - jedno położone całkowicie w Czechach oraz drugie graniczne ze szczytami takimi jak Trójmorski Wierch, Puchacz czy Mały Śnieżnik. Od północy pasmo górskie z Czarną Górą, zaś od wschodu niższe pasmo ciągnące się do Przełęczy Płoszczyny, gdzie Masyw Śnieżnika graniczy z Górami Bialskimi. Od północy nachodzą dwa pasma - jeden nieco z zachodu od Czarnej Góry, zaś drugi od Stromej i Młyńska.

Czytaj więcej

Wojciechowski Mariusz


Przewodnik Sudecki , przewodnik terenowy

 

Oferuje państwu szeroki zakres usług przewodnickich na terenie polskich i czeskich Sudetów, Przedgórza Sudeckiego.


Miłą i interesującą obsługę tras i szlaków turystycznych z uwzględnieniem historii regionu, zabytków, ciekawostek oraz planów na przyszłość.


Pomoc przy organizacji przewoźnika i bazy gastronomiczno–noclegowej
Wytyczeniu tras wycieczek w zależności od stopnia trudności przeznaczenia i formy(krajoznawcze, przyrodnicze, ekologiczne, historyczne, pielgrzymkowe)
Pomoc przy organizacji i przygotowaniu tras turystyki kwalfikowaniej, oraz imprez turystycznych (wyjazdy integracyjne)
Witam Państwa serdecznie, mam zaszczyt zaoferować Państwu swoje usługi przewodnickie. Jestem Przewodnikiem Sudeckim, od kilkunastu lat zajmuję się badaniami i pracami eksploracyjnymi prowadzonymi nad przedsięwzięciem „Riese” w Górach Sowich.
Oprowadzam po wszystkich kompleksach włącznie z częściami naziemnymi obiektów nie udostępnionych do zwiedzania.
Zapraszam również na wycieczki piesze i autokarowe, jedno i kilkudniowe po terenie całych naszych pięknych Sudetów po obu stronach granicy.
Z przyjemnością i całkowicie gratis pomogę w planowaniu, wytyczaniu i organizacji wycieczek i imprez turystycznych, pomogę w wyborze bazy noclegowej i gastronomicznej.
Ze swojej strony zapewniam: poczucie bezpieczeństwa, moc ciekawych informacji, dobry humor i piękne wspomnienia z wycieczki.
Chętnie nawiążę stałą współpracę z biurami podróży